Вівторок, 23.04.2024, 20:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя історії Мальованого В.Ф.

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Освітній проект
Освітній проект «На Урок»
Освітній портал
Шкільне життя
Всеосвіта

Історичні задачі

Історичні задачі

Для полегшення запам’ятовування дат, потрібно, щоб дата обов’язково співпадала з подією, щоб учні могли від чогось відштовхнутися. Для полегшення даної роботи можна застосовувати цікаві задачі з історії, які можна використовувати при вивченні всесвітньої історії та історії України. У задачах враховується не тільки взаємозв’язок дати і події, але і програма по математиці за середні класи. До того ж, задачі побудовані так, що, не знаючи події, можна відштовхнутися від іншого, згадавши математику і вирішити. Вирішивши задачу, в учня складається алгоритм дії, виявляється причинно-наслідковий зв'язок, і учень легко запам’ятовує дати. Задачі допомагають вивченню навчального матеріалу, його систематизації, узагальненню та аналізу. І це дає більший ефект, ніж просто заучування дат. Використання історичних задач сприяє формування в учнів хронологічних компетентностей.

 

 

Задача № 1

До дати прийняття Руссю християнства додати дату загибелі князя, який завжди дотримувався правил лицарської честі - ніколи не нападав зненацька. Це йому належать слова: «Іду на ви».  Назвіть подію, яка пов'язана з числом, отриманим у результаті.

 

Задача № 2

Через рік після прийняття Руссю християнства в Києві заклали так звану Десятинну церкву, присвячену Успінню Богородиці. Коли вона була закладена, в правлінні, якого князя? Звідки пішла назва Десятинна церква?

Задача № 3

Цей видатний  князь, зарахований Православною Церквою до лику святих, помер у віці 43 років. До повного звільнення Русі від ординського панування залишалося ще 217 років. Про якого князя йдеться, і коли він народився?

 

Задача № 4

Скориставшись відсутністю князя Ярослава Мудрого у Києві, печеніги зробили набіг на південну територію  Київської Русі. Ворог був дуже сильний. Ярослав дізнався про облогу Києва, перебуваючи у Новгороді.  Зібравши велике військо з новгородців і варягів, він рушив на допомогу киянам.  Цілий день тривала кровопролитна битва біля стін столиці. Багато ворогів полягло на полі бою.  З тих часів набіги печенігів на Русь припинилися. З нагоди визначної перемоги велів князь Ярослав закласти на місці недавньої  січі храм. Для виконання княжого замовлення  були запрошені  кращі майстри.  Їм допомагали кияни.

Видатний російський письменник XI ст. митрополит Іларіон так відгукнувся про церкви: «...вона викликає здивування і захоплення у всіх країнах, що лежать навколо, бо не знайдеться подібної їй у всіх полунощних землях від сходу до заходу!»

Про який храм іде мова? Коли він був зведений? На честь кого він був побудований?

Задача № 5

Від дати прийняття першого судебника відняти тривалість правління Ярослава Мудрого. З якою подією пов'язаний отриманий результат?

Задача № 6

Різниця останнього року правління князя Святослава і останнього року правління князя Олега розділити на три. До частки додати дату початку правління Рюрика. З якою подією пов'язаний отриманий результат?

Задача № 7

За цього князя Русь прийняла християнство. Сума цифр числа (дати) останнього року його правління скласти з сумою цифр числа (дати) останнього року правління князя Ігоря дорівнюватиме 25. Яка подія дає суму чисел числа (дати) дорівнює 25?

Задача № 8

Від дати з’їзду князів у Любечі відніміть дату коронації Карла Великого у Римі, додайте дату розорення Києва Батиєм та дату (число) повстання декабристів. Потім додайте дату першої битви гунів з готами, відніміть дату підписання Аугсбурзького миру; до одержаного результату додайте дату підписання Деулінської угоди й кількість тез, з якими виступив Мариін Лютер, потім відніміть дату поділу Римської імперії на Західну і Східну. У результаті ви отримаєте дату події англійської історії. Назвіть ії.

Задача № 9

До дати битви на Каталунських полях додайте дату коронації Міндовга, відніміть кількість мов, якими володів Ярослав Осмомисл.

Потім відніміть дату битви на Косовому полі, та додайте дату першої літописної згадки про Львів.

Відніміть дату офіційного затвердження Папою Римським католицького чернецького ордену єзуїтів, і додайте дату першої літописної згадки про Москву.

Потім додайте дату хрещення Хлодвіга, й відніміть дату появи грецьких колоній на узбережжі Чорного та Азовського морів.

У результаті ви отримаєте дату з історії Україні.

Задача № 10

До дати (рік) народження М. Грушевського додайте дату народження Б. Хмельницького та дату передачі Криму із складу РРФСР до УРСР. Отриманий результат поділіть на дату (число) оголошення Маніфесту про звільнення селян у Російської імперії. Потім додайте дату (рік) виведення на орбіту Землі першого штучного супутника. Відніміть дату (рік) проведення останнього перепису населення України (2001). Одержаний результат помножте на дату (число), коли було прийнято ІІІ Універсал Центральної Ради. Потім додайте дату (рік) запровадження гривні. Відніміть рік останніх виборів до Верховної РадиУкраїни (2002) й століття, коли гетьманував Данило Апостол і ви отримаєте дату подіі з історії України. Назвіть її.

Задача № 11 

Легенда про винахід шахів. Шахову гру винайшли в Індії. Індійський принц Сирам, покликав до себе її винахідника, ученого Сету, і сказав : «Я хочу нагородити тебе, за прекрасну гру, яку ти придумав. Я виконаю будь-яке твоє бажання». «Володарю, - відповів Сета,- накажи видати мені за першу клітинку шахівниці одну пшеничну зернину, за другу - 2 зернини, за третю - 4, і так за кожну клітинку вдвічі більше, ніж за попередню». «Ти одержиш свої зерна. Але твоє прохання не варте моєї щедрості.». «Ми обчислили, - сказали придворні математики, - кількість зерен. Число це таке велике, що зерен не вистачить ні в яких коморах, навіть цілого царства. Не знайдеться такої кількості зерен і на всьому просторі Землі.». «Напишіть мені це д число» - 18446744073709551615. Маса такої кількості зерен більша за масу пшениці, зібраної людством до теперішнього часу.

Задача № 12

У 221р. до н.е. правитель царства Цинь об'єднав розрізнені держави Китаю під своєю владою. Ця держава проіснувала всього 14 років та розпалася через 3 роки після смерті правителя. В якому році помер правитель?

Задача № 13

Гай Юлій Цезар загинув у 44 р. до н. е. у віці 56 років. В якому році народився?

Задача № 14

За переказами, перші Олімпійські ігри організував Геракл у 776 р. до н. е., а в 394г. імператор Феодосій І заборонив їх як язичницькі. Скільки років тривала традиція проведення ігор?;

Задача № 15

Рим був заснований у 753 р. до н. е. Скільки років пройшло від заснування Риму до 1147 року?

Задача № 16

Вважається, що першу піраміду зодчий Имхотен почав будувати в 2750 р. до н. е. Останні піраміди побудовані в 1700 р. до н. е. Скільки років пройшло між будівництвом першої і останньої піраміди?

Задача № 17

Патон Є.О., Стражеско М.Д., Доброхотов М.М. – ці люди зробили великий внесок в розвиток радянської науки. Жили вони в один час. Стражеско М.Д. народився в рік прийняття Емського указу, він молодший за Патона Є.О. на 6 років і старший за Доброхотова М.М. на 13 років. Патон Є.О. прожив на 1 рік довше, ніж Стражеско М.Д. і на 10 років менше, ніж Доброхотов М.М. Помер Патон Є.О. в один рік зі Сталіним Й.В. У якому віці вони пішли з життя? Чим вони займалися?

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Календар
Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Годинник

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz