Понеділок, 29.04.2024, 07:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя історії Мальованого В.Ф.

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Освітній проект
Освітній проект «На Урок»
Освітній портал
Шкільне життя
Всеосвіта

Каталог файлів

Головна » Файли » Конспекти уроків » Історія України 8 клас

№1 Тема: Вступ до нової доби історії українських земель. Нова доба в історії України: хронологічні рамки. Становище українських земель у скл
[ Викачати з сервера (40.0 Kb) ] 13.12.2016, 23:33

Історія України. 8 клас                   

Урок  ______                                                                 Дата _______________

 

Тема: Вступ до нової доби історії українських земель. Нова доба в історії України: хронологічні рамки. Становище українських земель у складі різних держав у ХVІ ст.

Мета: охарактеризувати зміст і завдання       курсу історії України; визначити джерела і періодизацію; з’ясувати,      як працювати з підручником, атласом; розвивати в учнів інтерес до історії; виховувати повагу до історичного минулого своєї Батьківщини.

Обладнання: підручник  «Історія України. 8 клас», ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 8 клас»

Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь .

Основні терміни та поняття: Нова історія

Основні дати:

ХVІ-ХІХ    ст. – історія Нового часу; кінець  XV - перша половина   XVII ст. – ранній Новий час, або  ранньомодерна доба.

Історичні особистості: Михайло Лосицький

Хід уроку

І.  Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ.  Актуалізація знань

Який період історії України ви вивчали минулого року? Назвіть його хронологічні межі.

IІІ. Мотивація навчальної діяльності

     У 7 класі ви вивчали історію України, саме тоді ви ознайомилися із подіями середньовічної історії.

Запитання

1.  Що ви вже знаєте про події цього періоду?

2.  Покажіть на карті територію, яку займала Київська Русь-Україна.

3.  Що вам відомо про цю державу?

4.  Якими подіями закінчилось вивчення нами історії цього періоду?

Разом з учнями починаємо створювати стрічку часу.

ІХ ст.

Кінець XV ст.

XV ст.

Кінець

XVIII ст.

Початок

ХХ ст.

Середньовічна історія

Нова історія

IV. Вивчення нового матеріалу

      Що собою являє історія України Пізнього Середньовіччя та нового часу?

      Досі зберігаються різні точки зору з цього питання.

      Деякі вчені поділяють цей період на козацьку та імперську добу. Дехто

дотримується точки зору, що це уже період нової історії України.

      Ми з вами будемо вивчати історію України у 8 класі за такими темами:

•  Тема 1. Українські землі в XVI ст.

•  Тема 2. Українські землі у першій половині XVII ст.

•  Тема  3.  Початок національно-визвольної  війни  українського  народу

середини XVII ст. Відродження української держави.

•  Тема 4. Українські землі в 60–80-ті рр. XVII ст.

•  Тема 5. Українські землі наприкінці XVII - у першій половині XVIII ст.

•  Тема 6. Українські землі в другій половині ХVІІІ ст.

Робота з картою

         У складі яких держав перебували українські землі наприкінці XV -у першій половині XVI ст.? Які це землі? Покажіть їх на карті.

         У першій  половині  XVI  ст.  українські  землі  перебували у  складі  Великого  князівства  Литовського  (Київщина,  Переяславщина, частина Волині і Поділля), Польщі (Галичина), Молдавії (Буковина і Покуття, які згодом були захоплені Туреччиною), Туреччини (нижня Наддніпрянщина і Крим входили до Кримського ханства, залежне від Туреччини), Угорщини (Закарпаття), Московської держави (Чернігово-Сіверськіземлі).

          Учні показують на карті країни, у складі яких перебували українські

землі у XVI ст.

         Як ми бачимо, більшість українських земель перебувала у складі Великого князівства Литовського. наприкінці XV - у першій половині XVI ст. політика Литви щодо українських земель зазнає змін. Українські землі позбавляють автономії, вони переходять під управління урядників Великого князя.

       Звертаємось  до  рубрик  підручника.  Виділяємо  їх  головні  особливості

на прикладі одного параграфа. Учні виписують основні рубрики підручника в зошит.

        Знайомимо учнів з додатковою навчальною літературою, історичними

атласами та робочими зошитами, пропонуємо приклади форми роботи з ними.

       Для  характеристики  учнівської  діяльності  на  уроках  ознайомлюємо

учнів з видами робіт:

•  відповідь на усні питання;

•  відповідь на письмові завдання і запитання;

•  виконання домашніх завдань є обов’язковим;

•  виконання тестових завдань;

•  участь у дидактичних іграх.

Учні  знайомляться  з критеріями  навчальних  досягнень  учнів  під  час проведення уроків.

V.  Закріплення знань учнів.

Бесіда за запитаннями

1)  У чому полягає зв’язок між історією України як наукою і навчальним предметом?

2)  Для чого історії України, як і всесвітню, поділяють на періоди?

3)  На які дві частини поділяється Нова історія?

4)  Чому період кінця XV-XVIII ст. в українській історії називають козацькою добою?

5)  Який тип джерел є головним у дослідженні нової доби історії України?

6)  Які події вивчає нова доба історії України?

7)  Яким було політичне становище українських земель на початку доби Нової історії?

8)  У складі якої держави перебувала більша частина українських земель у першій половині XVI ст.?

VІ. Домашнє завдання

1.  Опрацювати Вступ стор. 3-5.

Категорія: Історія України 8 клас | Додав: Bo$$
Переглядів: 959 | Завантажень: 62 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Годинник

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz